Zahradní nábytek - jak vytvořit efektivní zahrádku

Zahradní nábytek - jak vytvořit efektivní zahrádku

 

Venkovní zahrádka je tím, co by mělo kolemjdoucího zaujmout a lákat k posezení, je to vlastně výkladní skříň restaurace a zároveň její „velkoplošná reklama“. Tedy v případě, že se jedná o zahrádku povedenou.  V našem katalogu zahradního nábytku naleznete židle, křesla a stoly různých stylů a barevného provedení.

Jak vybrat zahradní nábytek:

Venkovní stoly

Jelikož u většiny restaurací je potřeba zahradní nábytek každý den uklízet, je dobré vybírat vždy venkovní nábytek odlehčené konstrukce (dnes většinou hliníkový). Zatímco v interiérech restaurací se dbá na dobrou stabilitu stolů a tím i na větší hmotnost, na zahrádkách naopak převládají  lehčí stoly menších rozměrů s hliníkovými často sklápěcími deskami.  Zahradní stůl by neměl vážit více než cca 15kg, aby obsluha mohla se stoly manipulovat bez obtíží. Jedním z nejskladnějších stolů v našem sortimentu je zahradní stůl AVANGARD.

Židle a křesla

Stohovatelnost  je základním požadavkem na venkovní křesla a židle. U některých modelů je možné na sebe složit až 16ks židlí a tím minimalizovat prostor nutný pro skladování. Velice dobře se dát stohovat např. zahradní křeslo Baja. U křesel s područkami je velice příjemné teakové provedení, kdy člověk při sezení nepřichází do styku s chladným kovem. Určitě je také příjemnější vzdušný nylonový výplet, než hliníkové plechové sedáky. Kovové područky a sedáky mají nepříjemnou vlastnost, že jsou buď horké pokud jsou na sluníčku nebo studené pokud jsou ve stínu. Židle by měla mít takový sedák, aby nebylo nutné používat žádné polštáře, které v horku nepříjemně hřejí a komplikují život obsluze např. když se spustí nečekaný déšť.

Proč menší stoly?

Jak už jsme zmínili, s menšími stoly se při každodenním uklízení zahrádky mnohem lépe manipuluje, prochází dveřmi atd. Ještě důležitější je ale faktor efektivního využití míst na zahrádce. Každý host chce mít „svůj“ stůl, tzn. nerad si přisedává k již obsazenému stolu byť  jsou u něj ještě volné židle. Proto například ve Francii a Itálii používají takřka výhradně tzv. „dvojky“, hranaté stoly pro dva, které je možno v případě potřeby srazit k sobě a uspokojit sezení větších skupin návštěvníků. Smutné je, když na zahrádce např. s 5 většími stoly po 4 místech sedí 5 lidí - u každého stolu jeden. Nikdo si nechce přisednout a  zahrádka je tedy z tohoto pohledu plná, i když kapacita sezení je využita jen na 25%. Použití menších stolů sice obnáší větší počáteční jednorázovou investici, ale zaručuje nesrovnatelně větší efektivitu a tím i tržby. Při běžné době životnosti zahradního nábytku cca 5 let, je to investice, která se vyplatí. Každý host se na venkovní zahrádce raději mírně uskromní za cenu „vlastního“ stolu!

Slunečníky

Sedět v létě na přímém slunci není jistě nic příjemného, zvláště když se vám při obědě odráží slunce přímo do očí. Kvalitní zastínění venkovní zahrádky je předpokladem k jejímu úspěšnému fungování. Slunečníky používané v restauracích a kavárnách, které mají zesílené konstrukce se někdy označují jako profi nebo gastro. Jen takové modely jsme vybírali do našeho sortimentu. Snahou při výběru slunečníků pro zahrádku je zastínit s co nejmenším počtem slunečníků co největší plochu. Menší počet větších slunečníků umožnuje větší variabilitu rozestavění nábytku a také nevzniká "les" tyčí.

No a teď už záleží  jen na počasí…


Zahradní nábytek - jak vytvořit efektivní zahrádku - Zahradní nábytek, židle

Zahradní nábytek, židle

Zahradní nábytek - jak vytvořit efektivní zahrádku - Zahradní nábytek, židle

Zahradní nábytek, židle

Zahradní nábytek - jak vytvořit efektivní zahrádku - Zahradní nábytek, židle

Zahradní nábytek, židle