UV ochrana a slunečníky

UV ochrana a slunečníky

 

Zahradní a gastro slunečníky

Každá venkovní zahrádka nebo terasa potřebuje v letních měsících kvalitní zastínění. Podívejte se do našeho katalogu slunečníků a vyberte si ten pravý pro vás. U každého slunečníku máme uvedeno i jakou mají UV ochranu, tento důležitý údaj vám pomůže lépe se rozhodnout. Více informací o UV ochraně a slunečnících se dozvíte v následujícím článku.

Bezpečně strávený čas na slunci s UV standardem 801 

Přirozené UV-světlo ze slunečního záření je důležité pro tělo i pro duševní rovnováhu, avšak dlouhodobé vystavení slunečnímu záření bez patřičné UV ochrany může vést k vážnému poškození pokožky. Spolehlivou ochranou před tímto zářením je především oblečení, pokrývka hlavy, markýzy a slunečníky, které jsou doplněny možností UV ochrany.

UV ochrana textilií velmi závisí na použitých materiálech a na výrobních postupech. Stupeň této ochrany není možné posoudit pouhým okem, ale je nutný nákladný laboratorní výzkum.

 U UV standardu 801 jsou tyto testy prováděny nezávislými zkušebními institucemi, kde je brán zřetel na podmínečně používané parametry jako jsou např. promočení, pružnost materiálu, odolnost proti oděru nebo způsob ošetřování. Tímto způsobem je možné reálně zhodnotit UV ochranný účinek textilního výrobku, v tomto případě plachty slunečníku. Ochranný faktor je pak označen na štítku výrobku.

Označení UV Standard 801 slouží při nákupu jako důležitá pomůcka. Pokud má slunečník např. UV ochranný faktor UPF 20, může se doba pobytu pod takovým slunečníkem prodloužit 20x oproti pobytu na přímém slunci, aniž by došlo k poškození pokožky. Slunečník ale nemůže ochránit pokožku před odraženým UV zářením, proto se doporučuje jako doplněk používat ochranné krémy.

Podívejte se do našeho katalogu zahradních slunečníků.


UV ochrana a slunečníky - UV ochranný faktro UPF

UV ochranný faktro UPF

UV ochrana a slunečníky - kategorie UV ochrany slunečníků

kategorie UV ochrany slunečníků